Mini volejbal, pohár 7. tříd

Soutěž:                       krajský přebor

Trenéři:                      Ing. Dušan Provazník, Kamil Klouda, Radek Šmídl, Hokl Tomáš (první polovina sezóny), Pavel Halas

Trénink:                     od 1.9.2013 2x týdně

V sezoně 2013-2014 jsme se zúčastnili celoročního přeboru JM v mini volejbale. Do soutěže jsme nasadili celkem 3 tříčlenná družstva. Hráči absolvovali celkem 6 kvalifikačních turnajů a jeden finálový. Nejvíce se dařilo družstvu ve složení Lukáš Lamač, Katka Horská a Mates Toman, které vstupovalo do finále z průběžné první pozice. Ve finále jsme však obsadili sice medailové místo, ale vzhledem ke zvýšenému počtu bodů za tento turnaj jsme klesli na celkové druhé místo za Pegas Znojmo. Ani ostatní družstva se neztratila, celkově obsadila 8 a 12 příčku, což dává naději do příští sezóny pro útok na čelní příčky.

Mladí volejbalisté se zúčastnili i poháru 7. tříd, který pořádal JM volejbalový svaz. Soutěže se v uplynulém roce zúčastnilo rekordních 28 družstev. Celá soutěž se odehrávala turnajovým systémem. Po odehrání základních turnajů si naše družstvo drželo průběžně 5. příčku. Finálový turnaj se uskutečnil v Letovicích. Zde jsme nakonec skončili na nepopulárním 4. místě. V souboji o finále jsme byli jediní, kdo celkovému vítězi dokázal vzdorovat a donutil jej o postup bojovat až v tiebreaku, ve kterém jsme podlehli těsným rozdílem 18:16. Utkání o 3. místo bylo opět velmi vyrovnané a o našem konečném 4. místě rozhodla prohra opět až v tiebreaku.

Hráčům je nutno poděkovat, protože před námi skončili jen družstva s podstatně širší základnou, vyšším věkovým i výškovým průměrem a hlavně družstva, která mají volejbal už jako součást školní výuky a trénují častěji a v daleko větším počtu (Pegas Znojmo, KP Brno, Šlapanice, Sokol Brno, ZŠ Milénova).