Barevný minivolejbal       pro 1. - 3. třídu
                                        pro 4. - 6. třídu

        

Barevný minivolejbal je v podstatě zmenšený volejbal v několika formách, od přehazované až po finální podobu volejbalu, hraný ve dvojicích, či trojicích. Děti jsou dle věku rozděleny do pěti barevných kategorií a cílem je dát jim prostor měřit zábavnou formou své schopnosti  s dětmi stejně starými. Barevný minivolejbal si hledá cestu jak zaujmout co nejvíce dětí  od  1. do 7. třídy ZŠ. 

Asi největší propagací jsou organizované turnaje, kde se děti učí samotou hru. Náš oddíl se v uplynulé sezoně zúčastnil  s asi 20-ti týmy všech věkových kategorií 6-ti turnajů na krajské úrovni.  Zde se nám dařilo dosahovat vynikajících výsledků, které po mimořádně úspěšném finálovém turnaji, znamenalo postup pro  9 týmů na celostatní kolo kolo mistrovství  ČR v Praze. I zde se ve velké konkurenci více než 600 nejlepších minivolejbalistů neztratili a modrý tým se stal dokonce mistrem republiky. Je to velký úspěch a pro všechny malé volejbalisty i velká odměna, za jejich tréninkovou píli.

Pestrá sportovní náplň našich tréninků zahrnuje všeobecnou pohybovou průpravu a samozřejmě v největší míře je zastoupena průprava s míčem, kde nacvičujeme celou herní volejbalovou abecedu. V programu je samozřejmě i spousta her, ať klidových či pohybových, které mají za cíl rozvíjet u dětí týmovou spolupráci, což se myslím v tomto kolektivu daří a děti si tvoří skvělou partu na hřišti i mimo něj. 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.