Barevný minivolejbal

23.08.2016 12:07

Vážení sportovní přátelé,

dovolte mi, abych Vás ve stručnosti seznámil s činností a výsledky letovických nejmenších volejbalistů. Více než  40 našich dětí se v uplynulé sezoně zapojilo do programu Barevný minivolejbal.

Barevný minivolejbal je v podstatě zmenšený volejbal v několika formách, od přehazované až po finální podobu volejbalu, hraný ve dvojicích, či trojicích. Děti jsou dle věku rozděleny do pěti barevných kategorií a cílem je dát jim prostor měřit zábavnou formou své schopnosti  s dětmi stejně starými. Barevný minivolejbal si hledá cestu jak zaujmout co nejvíce dětí  od  1. do 7. třídy ZŠ. 

Asi největší propagací jsou organizované turnaje, kde se děti učí samotou hru. Náš oddíl se v uplynulé sezoně zúčastnil  s 13-ti týmy všech věkových kategorií
6-ti turnajů na krajské úrovni.  Zde se nám dařilo dosahovat vynikajících výsledků, které po mimořádně úspěšném finálovém turnaji, znamenalo postup pro  9 týmů na oblastní kolo mistrovství  ČR v Olomouci. I zde se ve velké konkurenci více než 600 nejlepších minivolejbalistů neztratili a 7 našich týmů si vybojovalo účast na finálovém turnaji  mistrovství  ČR, které se bude konat začátkem září v Brně. Je to velký úspěch a pro všechny malé volejbalisty i velká odměna, za jejich tréninkovou píli.

Pestrá sportovní náplň našich tréninků zahrnuje všeobecnou pohybovou průpravu a samozřejmě v největší míře je zastoupena průprava s míčem, kde nacvičujeme celou herní volejbalovou abecedu. V programu je samozřejmě i spousta her, ať klidových či pohybových, které mají za cíl rozvíjet u dětí týmovou spolupráci, což se myslím v tomto kolektivu podařilo a děti si vytvořily skvělou partu na hřišti i mimo ně. 

V posledním prázdninovém týdnu proto organizujeme 1. ročník volejbalového kempu, na který se přihlásilo 40 dětí. Pokud máte zájem rozšířit se svými dětmi naše řady, rádi Vás mezi námi přivítáme. Novou sezonu zahájíme 9. 8. 2016 pravidelnými tréninky, které se budou konat pro 1.- 3. ročník v tělocvičně Základní školy Komenského, 4. - 7. ročník ve sportovní hale v Letovicích.

 

Luboš Řehoř

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.