Povinné vítězství s Tišnovem

24.02.2013 16:56

 

V sobotu 23. 2. 2013 po plánované přestávce pokračoval krajský přebor v odbíjené dalšími zápasy.

Letovičtí volejbalisté přivítali ve své sportovní hale tým z Tišnova, který je v tabulce momentálně na předposledním. Očekávalo se tedy bezproblémové vítězství v obou utkáních a plný bodový zisk.

 

TJ TSR Letovice  -  VK Tišnov 3 : 2 (25,-14,14,-16,11)
Základní sestava:

Janků L, Štěpán, Holas T, Provazník, Kroupa J., Janků D. - libero Ryšavý

 

Domácí nezačali dopolední zápas vůbec v herní pohodě. Nedařilo se příliš v útoku a ani na bloku. Hra v poli prakticky neexistovala. Nadšeně hrající hosté dotáhli úvodní set až do dramatické koncovky, ve které byli přece jenom šťastnější domácí.

Kdo čekal, že se domácí volejbalisté po zisku prvního setu uklidní a hru zpřesní, byl velice zklamán. Hra letovických volejbalistů se ve všech činnostech ještě zhoršila a tak hosté bez větších problémů srovnali skóre.

Do třetího setu pozměnil trenér domácích František Reitschmied sestavu, když nasadil dva nejzkušenější hráče v týmu. Na nahrávku nastoupil Milan Reitschmied a na post universálního hráče Jiří Ondráček. Tyto změny  mužstvu velmi prospěly - hra se zpřesnila a uklidnila a když začali fungovat bloky, nebylo pochyb o tom, kdo získá třetí set . Úvod čtvrtého setu vyzníval opět jasně pro domácí a tak se zdálo, že to bude set poslední. Nepochopitelné chyby na smeči ale hlavně na příjmu podání u letovických volejbalistů zapříčinily to, že o vítězi se nakonec rozhodlo až tiebreaku. V něm už si domácí pohlídali vítězství, i když jen za dva body.

 

 

 

TJ TSR Letovice  -  VK Tišnov  3 : 0 (22,16,22)

Základní sestava:

Janků L, Štěpán (Ondráček), Holas T, Provazník, Kroupa J., Janků D. - libero Hokl

 

Do odpoledního utkání nasadil trenér domácích stejnou základní sestavu jako na začátku prvního utkání. Pouze na postu libera vystřídal Michala Ryšavého Tomáš Hokl.

Od prvních výměn bylo jasné, že tento víkend nezastihl domácí v nejlepší formě. Jejich hra stejně jako v prvním utkání byla plná chyb a i když v utkání nakonec slavili vítězství bez ztráty set, bylo to trápení, jak poznamenal výstižně jeden z fanoušků na konci zápasu.

 

Příští týden hrají volejbalisté TSR Letovice na palubovce lídra tabulky VK Žabovřesky.

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.