TJ Sokol Šlapanice - TSR Letovice

27.11.2012 16:23

Uplynulý víkend odehráli letovičtí volejbalisté svá dvě utkání ve Šlapanicích. Po domácí dvojnásobné prohře s Židenicemi se tentokrát očekával plný bodový zisk, neboť TJ Sokol Šlapanice patří zatím mezi nejslabší týmy v soutěži,

TJ Sokol Šlapanice - TSR Letovice  2 : 3  (25,22,-17,-14,-12 )
Základní sestava:

Janků L, Ondráček (Novotný), Holas T, Boháč, Kroupa J., Janků D. - libero Ryšavý

Úvod zápasu začali letovičtí velice dobře. Převyšovali domácí ve všech činnostech a vypracovali si záhy sedmibodový náskok. V  půli úvodního setu však začali produkovat jednu nevynucenou chybu za druhou a o komfortní náskok postupně přišli. Především chyby při podání sráželi sebevědomí letovických volejbalistů natolik, že první set nakonec prohráli. Ve druhém setu už byla hra zcela vyrovnaná, a protože k chybám na podání se přidávaly i chyby při útoku, dopadl druhy set tak jako první. Ve třetím a čtvrtém setu se hosté konečně zabrali, přestali dělat nevynucené chyby a oba sety tak bez problémů vyhráli. V  úvodu páté zkrácené hry se více dařilo domácím, když vedli až 5:1. Mírný náskok si udržovali až do stavu 11:9, kdy už to vypadalo, že zápas dotáhnou do vítězného konce. Letovičtí za tohoto stavu vybojovali zdánlivě ztracený míč, který s největší pravděpodobností způsobil obrat ve skóre pátého setu a přivedl je tak přece jenom k vítězství.

TJ Sokol Šlapanice - TSR Letovice  0 : 3  (-21,-15,-16 )

Reitschmied M., Novotný, Ondráček, Boháč, Kroupa J., Janků D. - libero Ryšavý

Do odpoledního utkání postavil do základní sestavy dva zkušené hráče, když na post nahrávače nastoupil nejzkušenější hráč týmu M.Reitschmied a na post universálního hráče blokař Ondráček. Tito dva hráči vnesli do týmu klid. Pouze v úvodu prvního setu byla hra ještě vyrovnaná ale s postupem času se naplno projevila větší kvalita hostujících hráčů, kteří v klidu dokráčeli pro tříbodové vítězství.

Kromě již zmíněných dvou zkušených hráčů pochvalu zaslouží opět výkon libera Michala Ryšavého.