Volejbalisté opět ve finále mistrovství ČR

30.03.2013 15:35

24. 3. 2013 absolvoval tým letovických hráčů startujících pod názvem Blesk Letovice kvalifikační turnaj mistrovství České republiky veteránů nad 40 let. Turnaj se uskutečnil v krásné sportovní hale v Rousínově za účasti pěti týmů - VSK Rybárny Staré Město, Sokol Troubky, Blesk Letovice, Borci z Ostravy, Rayfilm Opava.

Favoritem turnaje byl jednoznačně obhájce mistrovského titulu – tým ze Starého města a tak se předpokládalo, že ostatní družstva budou mezi sebou bojovat o zbylé dvě postupové pozice na  finálový  turnaj mistrovství republiky.

Pro Letovice nezačal turnaj vůbec dobře. V prvním utkání podlehli jeho hráči Ostravě 2:1 a ve druhém proti Troubkám zvítězili až po velkém boji 2:1. Navíc se zranili dva hráči s tím, že Marcel Boháč nemohl pokračovat a Milan Reitschmied  odehrál zbylé zápasy se sebezapřením. Druhou část turnaje však letovičtí sehráli famózně. V klíčovém utkání dokázali porazit skvělý tým z Opavy a v souboji se Starým Městem prohráli až po boji 2:1. V konečném součtu to znamenalo kýžené třetí místo a stejně jako v minulém roce postup na finálový turnaj, který se uskuteční na počátku května v Chocni.